Aktualności
2010-09-24
Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości (the European Enterprise Awards)

„Honorowanie wybitnych osiągnięć we wspieraniu przedsiębiorczości regionalnej”

Rozpoczął się regionalny etap konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości ogłoszony przez Komisję Europejską.  Konkurs skierowany jest do reprezentantów samorządów lokalnych lub regionalnych, organizacji przedsiębiorców lub innych podmiotów realizujących przedsięwzięcia rozwojowe w partnerstwie publiczno-prywatnym z samorządami terytorialnymi lub programy edukacyjne. Nagroda promuje nowatorskie inicjatywy oraz projekty wspierania przedsiębiorstw i przedsiębiorczości w krajach członkowskich UE oraz Islandii, Norwegii i Turcji.

Celem Konkursu jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów promujących przedsiębiorczość, prezentacja i uhonorowanie dobrych praktyk oraz przykładów polityki
w tym zakresie. Konkurs ma również za zadanie uświadomienie społeczeństwu istotnego znaczenia przedsiębiorczości, a także inspirowanie lokalnych władz oraz organizacji przedsiębiorców i innych podmiotów do wzorowania się na najlepszych praktykach.

Więcej informacji nt. ENP, formularz zgłoszeniowy, regulamin są dostępne na portalu Ministerstwa Gospodarki/ www.mg.gov.pl/Przedsiebiorcy/enp.

Termin zgłoszenia wniosku na etapie regionalnym: 22 października 2010 r., do godz. 16.00

Wnioski należy przesyłać drogą mailową oraz pocztą tradycyjną (w formacie word - doc.)
na adres:

Urząd Marszałkowski w Łodzi
Departament ds. Przedsiębiorczości
Al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
e-mail: agata.sarzala@lodzkie.pl

osoba do kontaktu: Agata Sarzała, tel. 042/291 98 46.

Województwo Łódzkie bierze udział w konkursie od 2008 roku. Na poziomie regionalnym konkurs koordynuje Departament ds. Przedsiębiorczości, przyjmując zgłoszenia oraz dokonując wyboru najlepszych spośród zgłoszonych kandydatów do krajowego etapu konkursu. W drugim etapie spośród wniosków napływających z poszczególnych województw, pretendentów do nagród europejskich wyłania Zespół Kwalifikacyjny działający przy Krajowym Punkcie Kontaktowym w Ministerstwie Gospodarki.

W 2009 r. Departament ds. Przedsiębiorczości zarekomendował do konkursu projekt Purpose - Przedsiębiorczość w Kulturze realizowany przez European Culture Consulting Culture Factory Projekt ten, jako jedyny w Polsce otrzymał wyróżnienie.

Źródło: Komisja Europejska, Ministerstwo Gospodarki


Tylko dla członków RIG
Login:Hasło:

zapamiętaj mnie
Zapomniane hasło?Zgubiony login?
Newsletter
Dopisz swojego maila do newslettera!
Otrzymasz świeże informacje o wydarzeniach, spotkaniach i szkoleniach.

Dołącz do nas!
Sprawdź co zyskujesz dołączając do nas!
Realizowane projekty

Regionalny Ośrodek EFS

Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP

Copyright © 2018 Regionalna Izba Gospodarcza Sieradz