Aktualności
2010-06-19
Profesor Szewach Weiss w Sieradzu

Profesor Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce gościł w Sieradzu na zaproszenie  Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu.

Pierwszego dnia wizyty profesor Weiss wraz z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem dokonali uroczystego otwarcia nowej linii produkcyjnej w Zakładzie Ceramiki Budowlanej w Tubądzinie.

Honorowymi gośćmi, obok Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka i Profesora  Szewacha Weissa, byli Ksiądz Dziekan Marian Bronikowski, Prezydent Miasta Sieradza Jacek Walczak, Starosta Sieradzki Dariusz Olejnik, przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu i służb mundurowych: Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej.

Pozwoli to na wzrost mocy produkcyjnej zakładu w Tubądzinie o 30 %  a  całościowo Grupa Tubądzin powiększy je o 10 % do poziomu 17 mln m2 rocznie wyprodukowanych płytek. Inwestycja pozwoli Grupie Tubądzin poszerzyć swoją ofertę o nowy format płytek 223x448 mm, który do tej pory nie funkcjonował na rynku polskim.

Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych umożliwi dodatkowo wprowadzenie w pełni automatycznego układu oceny jakości płytek, w tym telewizyjnej oceny wyglądu, uruchomienie nowej suszarni.

W skład Grupy Tubądzin wchodzą obecnie dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Tubądzinie i  Ozorkowie, jeden w Niemczech w Mogendorfie – oraz Centrum Dystrybucyjne w Cedrowicach.

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Jej początki sięgają 1983 r., kiedy to Andrzej Wodzyński i nieżyjący już Zygmunt Kaźmierski założyli firmę w Bartochowie. W 1988 r. przedsiębiorstwo zostało przeniesione do Tubądzina, gdzie uruchomiono pełny cykl wytwarzania płytek. Szybki rozwój i rosnące grono klientów doprowadziło do uruchomienia w 2000 r. w Ozorkowie jednego z najnowocześniejszych w europie zakładów produkujących płytki ceramiczne. W kwietniu 2008 r. grupa Tubądzin kupiła niemieckiego producenta płytek ceramicznych, firmę Korzilius, a miesiąc później uruchomiła centrum logistyczne w Cedrowicach.

Drugiego dnia wizyty, Profesor Szewach Weiss spotkał się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, gdzie opowiadał o swoim życiu i relacjach polsko-żydowskich.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z przedsiębiorcami regionu sieradzkiego i władzami samorządowymi, które odbyło się w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej. Profesor Szewach Weiss wraz z Jerzym Starakiem, przewodniczącym Rady Nadzorczej Polpharma S.A.  i Medana S.A., rozmawiali z sieradzkimi przedsiębiorcami o gospodarce i szansach na dobre wykorzystanie współpracy biznesowej z Izraelem. Obaj goście Izby otrzymali certyfikaty Honorowego Członka RIG w Sieradzu. Certyfikatem uhonorowano także założyciela Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu Pana Wojciecha Kierocińskiego, wieloletniego prezesa Medana S.A.

Ostatnim akcentem wizyty Szewacha Weissa – byłego ambasadora Izraela w Polsce, było zwiedzanie sieradzkiej kolegiaty. Były ambasador w ogrodzie przy kościele, zasadził drzewo, będące symbolem odradzających się stosunków polsko – żydowskich.

Profesor Szewach Weiss przebywał w Sieradzu w dniach 17-18 czerwca 2010 roku.


Tylko dla członków RIG
Login:Hasło:

zapamiętaj mnie
Zapomniane hasło?Zgubiony login?
Newsletter
Dopisz swojego maila do newslettera!
Otrzymasz świeże informacje o wydarzeniach, spotkaniach i szkoleniach.

Dołącz do nas!
Sprawdź co zyskujesz dołączając do nas!
Realizowane projekty

Regionalny Ośrodek EFS

Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP

Copyright © 2018 Regionalna Izba Gospodarcza Sieradz