Aktualności
2013-01-29
Warsztaty dot. problematyki rażąco niskiej ceny i rozliczeń za roboty dodatkowe

Regionalna Izba Gospodarcza w Sieradzu zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące dwóch ważnych problemów spotykanych w branży budowlanej:

1. Rażąco niskiej ceny w postępowaniach przetargowych na roboty budowlane

W warunkach coraz silniejszej konkurencji coraz trudniej jest przekonać zamawiających o atrakcyjności oferty. Jednocześnie cały czas najskuteczniejszym atutem składanych propozycji jest cena – im niższa tym większe są szanse, że to właśnie tą ofertą zainteresuje się zamawiający. Gdzie są granice w obniżaniu ceny? Jak nisko można wycenić pracę, aby nadal była opłacalna? Podczas warsztatów, które dla Państwa przygotowaliśmy, przedyskutujemy zagadnienie rażąco niskiej ceny z dwóch perspektyw: oferenta, który proponuje niską cenę i jego konkurenta, który zamierza podnieść zarzut rażąco niskiej ceny. Powiemy między innymi, jak bronić się przed takim zarzutem i jak przygotować się do złożenia wyjaśnień, gdy presja czasu nie działa na naszą korzyść oraz jak wyeliminować z gry konkurenta, którego propozycja cenowa jest poniżej granic opłacalności.

2. Wynagrodzenia za roboty dodatkowe i zamienne

Zapłata za roboty dodatkowe i zamienne jest jedną z najczęściej występujących kwestii spornych w stosunkach między inwestorem a wykonawcą.  Podczas warsztatów powiemy co można zrobić, zarówno na etapie negocjowania umowy jak i na etapie jej realizacji, aby otrzymać zapłatę za dodatkowe roboty.

Przedstawimy przykłady korzystnych i niekorzystnych dla wykonawcy klauzul umownych, a także wskażemy, jakie działania niezbędne z punktu widzenia możliwości uzyskania zapłaty należy podjąć w toku budowy przy wystąpieniu prac dodatkowych. Wspólnie przedyskutujemy także kontrowersyjną kwestię możliwości uzyskania dodatkowego wynagrodzenia w przypadku ryczałtu, wskazując, w jakich przypadkach wykonawca nie jest ograniczony kwotą ryczałtu i może się skutecznie domagać dodatkowego wynagrodzenia.

Warsztaty kierowane są do przedsiębiorców prowadzących firmy budowlane oraz do kadry kierowniczej, kierowników budów, inspektorów nadzoru.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2013 roku (wtorek) o godz. 10.00 w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Sieradzu przy ul. Pułaskiego 5.

Potwierdzenie obecności pod nr tel. 43 822 17 99 lub mailowo: rig@nasze.pl

Liczba miejsc ograniczona.


Tylko dla członków RIG
Login:Hasło:

zapamiętaj mnie
Zapomniane hasło?Zgubiony login?
Newsletter
Dopisz swojego maila do newslettera!
Otrzymasz świeże informacje o wydarzeniach, spotkaniach i szkoleniach.

Dołącz do nas!
Sprawdź co zyskujesz dołączając do nas!
Realizowane projekty

Regionalny Ośrodek EFS

Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie planowania i finansowania przedsięwzięć gospodarczych w MŚP

Copyright © 2018 Regionalna Izba Gospodarcza Sieradz